Bóle głowy i migrena

Nagły powtarzający się ból głowy, trwać może od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, powtarza się nieregularnie. Są to schorzenia natury neurologicznej wiążące się z nieprawidłowościami w EEG. BioFeedback normalizując pracę mózgu, ogranicza bóle głowy. Trening EEG BioFeedback okazuje się skuteczny w eliminowaniu bólów głowy. Cel treningu, jakim jest poprawa samoregulacji pracy mózgu, może przyczynić się do zmiany stanu fizjologicznego na taki, w którym mózg uczony będzie reagować na wyższy próg bólu. Ponadto w obniżeniu napięcia pomocne są treningi relaksacyjne oraz rozszerzenie pakietu o trening oddechowy i mięśniowy.

Bo wszystko zaczyna sie w głowie...EEG Biofeedback - zmień nawyki !!! Biofeedback pomoże Ci zmienić podejscie do jedzenia, przez co szybciej zgubisz zbędne kilogramy, a także zapobiegniesz efektowi jo jo. Na czym polega trening EEG Biofeedback? Aparatura rejestruje fale mózgowe. Terapeuta po ocenie zapisu uwzględniając dane z przeprowadzonego wywiadu proponuje treningi w postaci wideogry.

Biofeedback został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych. Metodę stworzyli naukowcy Ośrodka Treningowego dla Astronautów (NASA). Początkowo wykorzystywaną do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności. Obecnie staje się coraz bardziej popularnym narzędziem o szerokim zastosowaniu od kilku lat z dużym powodzeniem stosowany jest w medycynie.

Biofeedback zwiększa wydolność mózgu z 5% aż do 25-30%!!! Metoda ta początkowo wykorzystywana była przez NASA do treningów astronautów. Korzystał z niej również Adam Małysz w szczytowej formie swojej kariery. Biofeedback jest metodą treningu opartego na mechanizmie biologicznych sprzężeń zwrotnych. Ćwiczący otrzymuje informację zwrotną o parametrach fizjologicznych swojego organizmu i uczy się je samemu modyfikować.

EEG Biofeedback powszechnie nazywana jest „terapią XXI wieku”. Metoda ta umożliwia trening poprawiający efektywność pracy mózgu ucznia i kontrolę nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie, pomaga odpowiednio się zrelaksować, lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach, zwiększa kreatywność i pozytywne myślenie, poprawia szybkość uczenia się i zapamiętywania nowego materiału. Terapia EEG Biofeedback pomaga zwiększyć u ucznia kontrolę zachowań, co pozwala dziecku uwierzyć we własne możliwości i zdobyć akceptację w środowisku rówieśniczym. Obecnie terapię Biofeedback wykorzystuje się niemal na całym świecie. Jest to oficjalna metoda terapeutyczna wpisana do Międzynarodowego Spisu Procedur Medycznych. Od ponad dziesięciu lat EEG Biofeedback stosuje się również w Polsce.

Mamy wiele przypadków skutecznej Neuroterapii wśród dzieci i młodzieży szkolnej

 

Chłopiec ......

Na czym polega BF