Vitalia.pl dieta

Artykuły o odżywianiu, dietach i odchudzaniu, ćwiczeniu, modelowaniu ciała
  1. Z moimi zbędnymi kilogramami walczyłam od zawsze, odkąd pamiętam byłam pulchna. A zaczęło mi to przeszkadzać w szkole podstawowej. Wcześniej były sanatoria itp. Później próbowałam walczyć sama. Dieta na własną rękę była bardzo trudna.
  2. Co zrobić aby pomóc swojemu dorastającemu dziecku w zachowaniu właściwej masy ciała i uchronić je przede niebezpiecznymi praktykami dietetycznymi? We współczesnym świecie, gdzie z każdej strony otaczają nas wizerunki nierzeczywiście szczupłych modelek i gwiazd nie jest to proste. Jednak gdy raz wpadnie się w krąg odchudzania, trudno już z niego wyjść.
  3. Lubię pić kawę, oczywiście w rozsądnych ilościach. Zastanawiam się jednak jaka jest różnica pomiędzy kawą naturalną a rozpuszczalną?
  4. Najważniejszy element określający kobiecą atrakcyjność to budowa ciała tworząca charakterystyczny kształt – klepsydrę. Klepsydra jako ideał kobiecej sylwetki wiąże się z odpowiednią proporcją poszczególnych grup ciała, a mianowicie dotyczy relacji pomiędzy barkami, talią i biodrami wraz z nogami. Dążenie do perfekcyjnej figury powinno oznaczać dla kobiet koncentrowanie się nad proporcjonalnością ciała, a więc na zachowaniu węższej tali w stosunku do barków i bioder, przy czym obręcz barkowa i biodrowa powinna mieć zbliżone wymiary.
  5. Nie wiem czy mogę powiedzieć, że kiedykolwiek zaczęła się moja walka z kilogramami, bo od jakiś dwóch lat w każdy niedzielny wieczór obiecywałam sobie, że od poniedziałku zaczynam brać się za siebie. Niestety kończyło się tylko na postanowieniu i głodzeniu się do połowy poniedziałku, po czym wieczorem nadrabiałam "zaległości". Oczywiście po porannej wstrzemięźliwości, wieczorem nadrabiałam jedzenie w podwójnej dawce. Wielokrotnie też starałam się wykluczyć słodycze z mojej codziennej diety, no ale brak silnej woli powodował, że po kilku dniach ich niejedzenia dopadałam tabliczki czekolady, pochłaniając ją w kilka sekund. Było też kilka podejść do rozpoczęcia aktywności fizycznej, najpierw ćwiczenia w domu, potem basen, ale jak zwykle po kilku dniach zapał malał. Moją główną aktywnością stawało się siedzenie przed komputerem lub telewizorem.